بيمارستان آيت الله طالقاني چالوس
۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ مرداد
br ENGLISH
معرفی و تاریخچه
بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس
 
این مرکز با سابقه ارایه خدمت حدود 50 سال به مردم شریف شهرستان، استان و میهن عزیز اسلامی مان قدیمی ترین و اصلی ترین مرکز درمانی شهرستان می باشد . که دارای موقعیت مکانی استراتژیک بوده و طیف وسیعی از خدمات تخصصی درمانی را در راستای پاسخگویی و جلب رضایت بیماران و مراجعین انجام می دهد .کارمندان و کادر مدیریت بیمارستان مفتخرند که بتوانند با استفاده از توانایی های خود، کارگروهی و بهره گیری از امکانات موجود برای رضایت مردم گام بردارند.
 
سنگ بنا تأسیس بیمارستان در خردادماه 1348 در زمینی به مساحت 2/3 هکتار بنا نهاده شد و در سال 1385 عملیات احداث ساختمان جدید بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس با ظرفیت 160 تخت خواب و با زیربنای 10 هزارو 651 متر مربع با هزینه ساخت حدود 250 میلیارد ریال توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز و در 31 مرداد 1393 با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر قاسم جان بابایی نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولان شهرستان چالوس و شهرستانهای غرب مازندران مورد بهره برداری قرار گرفت که بعداً ظرفیت آن به بیمارستان 200 تخت خوابی ارتقاء یافت.
 
این بیمارستان دارای بخشهای مختلف پاراکلینیکی از جمله آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، پاتولوژی، سی تی اسکن، MRI، اکوکاردیوگرافی، اندوسکوپی، کولونوسکوپی ، هموفیلی، دیالیز و تالاسمی است.
 
این مرکز همچنین دارای بخشهای بستری داخلی، اطفال، نوزادان، جراحی عمومی، جراحی اعصاب، ارتوپدی، ارولوژی، گوش و حلق و بینی، چشم، نورولوژی، سی سی یو، پست سی سی یو، آی سی یو، ان آی سی یو و اورژانس است
 
مشخصات فعلی بیمارستان:

تعداد تخت مصوب : 200
نوع فعالیت : درمانی
مساحت مرکز : 20000 مترمربع
مساحت بنای اصلی مرکز (زیربنا) : 15360 مترمربع
سال احداث ساختمان اصلی : 1336
سال افتتاح بعنوان بیمارستان : 1343
1399/10/20
Powered by DorsaPortal